یکشنبه 5 بهمن 1399
Skip Navigation Linksخانه >> اخبار معاونت >> مشاهده کامل اخبار
فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت ویژه در حوزه دریا اعطا می‌شود

 با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنایع دانش بنیان دریایی، در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی، به اساتید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی،  فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت در دانشگاه‌های برتر جهان اعطا می‌کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با هدف ارتقای سطح علمی، آموزشی و پژوهشی و افزایش ارتباطات بین‌المللی اساتید دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در حوزه علوم و فناوری‌های دریایی، به این اساتید فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت در دانشگاه‌های برتر جهان اعطا می‌کند. صرفا درخواست‌های مربوط به فرصت‌های مطالعاتی که در راستای نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور باشد، می‌تواند مورد حمایت قرار گیرد.

گفتنی است اساتید با درجه علمی استادیار بایستی شرایط حداقلی همچون عضو هیأت علمی تمام‌وقت دانشگاه در گروه‌ها یا دانشکده‌های دریایی کشور با حداقل 3 سال سابقه کار، عضویت در کمیته‌های نقشه راه فناوری‌های دریایی و  داشتن حداقل 5 مقاله ISI در سه سال اخیر در مجلات مرتبط با حوزه دریا با کیفیت Q1 و یا  Q2در زمان درخواست با حداکثر سن 40 سال را دارا باشند.

عضو هیأت علمی تمام‌وقت دانشگاه در گروه‌ها یا دانشکده‌های دریایی کشور، عضویت در کمیته‌های نقشه راه فناوری‌های دریایی و داشتن حداقل 5 مقاله ISI در سه سال اخیر در مجلات مرتبط با حوزه دریا با کیفیت Q1 در زمان درخواست با حداکثر سن 60 سال از جمله شرایط حداقلی اساتید با درجه علمی دانشیار و استاد است که میبایست مورد توجه قرار گیرد.

نحوه ارائه درخواست

دریافت و داوری درخواست‌ها به صورت دو مرحله‌ای است. در مرحله اول مدارک لازم براساس فراخوان‌های عمومی که در سایت ستاد اعلام شده دریافت می‌شود. در صورت تأیید توسط ستاد، درخواست کننده در مرحله دوم بایستی پذیرش از مرکز علمی مقصد و دیگر مدارک لازم را ارائه دهد تا مورد داوری نهایی قرار ‌گیرد.

اساتید برگزیده لازم است دستاوردهای علمی خود را پس از سفر در قالب تحویل یک گزارش جامع مستند به ستاد، یک سخنرانی و حداقل یک کارگاه آموزشی - پژوهشی در یکی از همایش‌ها یا کنفرانس‌های مورد تأیید ستاد ارائه دهند.

همچنین اساتید با درجه علمی دانشیار و استاد، پس از سفر در یک مهلت 4 ماهه یک پروپوزال تحقیقاتی مشترک با دانشگاه مقصد در حوزه فناوری‌های دریایی به ستاد ارائه کنند.

روش و مقدار حمایت

بسته به مدت اقامت میزان حمایت تشویقی تا سقف جدول زبر بر حسب دلار یا معادل ریالی آن است. دوره فوق پس از درخواست کتبی و بررسی در ستاد به مدت یک ماه و پرداخت تا سقف 2000 دلار قابل تمدید است. همچنین پرداخت هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما تا سقف 50 میلیون ریال و بیمه پزشکی تا سقف 500 دلار و یا معادل ریالی آن نیز انجام میگیرد.


تاریخ ارسال : 9:26:25 24/5/1395


Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
و سایر اخبار...
 دانش‌بنیان» هشتم منتشر شد
 بهره‌مندی افراد کلیدی فعال شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی
 ایجاد بخشی مستقل برای حوزه دانش بنیان با طرح تحول نظام بانکی
 برگزاری دهمین دوره مسابقات ملی لکوکاپ توسط پارک علم و فناوری مازندران
 برگزاری دومین کارگاه آموزشی بهره‌برداری از سامانه پژوهشی گلستان
 پرداخت 90 درصد هزینه ثبت پتنت شرکت‌های دانش‌بنیان
 زیرساخت‌ پارک‌های علم و فناوری باید بیش از پیش تقویت شود
 دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از معافیت 10 ساله پرداخت مالیات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
 نحوه پذیرش دانشجوی دکتری تا ۲ ماه آینده اصلاح می‌شود
 نشست هم اندیشی نحوه حضور ایران در کنفرانس جهانی پارک های علم و فناوری مسکو برگزار شد
 اعتراض دانشگاهها به مالیات بر پژوهش
 بنیاد حامیان پژوهش و فناوری راه‌اندازی می شود
 وضعیت علمی ۲۲ رشته دانشگاهی/ مهندسی در صدر تولید علم
 مرجع اعلام آمار علم و فناوری تعیین می شود
 تاکید دولت به دستگاه‌های اجرایی برای همکاری با دانشگاه‌ها
Design By : NIT Programming Group
Copyright © 2012 Babol Noshirvani University of Technology. All rights reserved.
معاونت پژوهش و فناوری - دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل است